Tak, może i matematyka dla wielu osób stanowić będzie ogromne utrapienie. Ale… . Może dlatego ludzie mają tak nieciekawe doświadczenia, ponieważ nie mieli przed sobą dobrych publikacji naukowych? Dobrze skonstruowanych podręczników i zeszytów ćwiczeń? Tak może być. “Winnym” niekiedy jest sam nauczyciel, który w nieciekawy sposób tłumaczy zadania na lekcji. Takich powodów może być dużo. Na szczęście, jeżeli chodzi o materiały edukacyjne, te w ostatnim czasie bardzo się poprawiły. Dowodem na to jest chociażby niejeden Książka do klasy 4 klasy podręcznik do matematyki, a także zeszyty ćwiczeń. Z jakich zestawów mogą obecnie korzystać uczniowie, którzy są na poziomie klasy czwartej?

Matematyka z plusem. Ćwiczenia dla klasy 4. Arytmetyka. Wersja b. Część 1. Szkoła podstawowa

Stanisław Wojtan, Dobrowolska Małgorzata i jeszcze kilka innych osób przyłożyło się do tego, aby powstał zeszyt ćwiczeń, który pomaga w nauce. Zawiera on w sobie zadania, które może i nie są łatwe, ale jeżeli ktoś będzie chłonął wiedzę z dopasowanego podręcznika, to na pewno będzie w stanie sobie z ćwiczeniami poradzić. Korzystać z nich mogą samodzielnie uczniowie, ale często jest to także podpora dla nauczycieli, którzy szukają dla swoich podopiecznych ciekawych zadań. W szczególności dla tych, wykazujących nadmierne zainteresowanie takim właśnie przedmiotem.

Matematyka z plusem 4. Zbiór zadań. Szkoła podstawowa

Autorami tego podręcznika są Piotr Zarzycki i Krystyna Zarzycka. Jak sam tytuł mówi – publikacja jest zbiorem najróżniejszych zadań, z jakimi to można mieć do czynienia z klasie czwartej. “Matematyka z plusem” to jedna z najczęściej wykorzystywanych serii w szkole podstawowej. Na końcu publikacji zamieszczono 7 zestawów zadań przygotowujących do sprawdzianu w 6 klasie. Warto zwrócić uwagę na to, że w środku znaleźć można różnego rodzaju ćwiczenia, z którymi są nawet w stanie poradzić uczniowie ze słabszymi umiejętnościami matematycznymi, jak również z tymi nieco większymi.